وضعیت های ارسال اس ام اس از مبدأ تا مقصد

اعلان ها
توسط: اس ام اس برتر
تاریخ: 2013/11/21

 وضعیت ارسال پیامک,گزارش ارسال اس ام اس ,دلیوری پیامک ,گزارش تحویل پیامک, برگشت هزینه ارسال ناموفق پیامک, ارسال به بلک لیست ,خطا در ارسال پیام کوتاه ,بازگشت اعتبار پیامک مسدودی ,وضعیت های نرسیده به گوشی, وضعیت رسیده به گوشی ,گزارش نرسیده به گوشی, برگشت اعتبار خطوط مسدودی

 

level

 

 

با توجه به تصویر بالاوضعیت های مختلف ارسال اس ام اس در سامانه اس ام اس برتر با توجه به اعداد بالا را توضیح خواهیم داد.

 

 

0- پنل= این قسمت پنل اس ام اس است که هنوز اس ام اس را ارسال نکرده اید.

 

 

1- نامشخص= بعد از ارسال اس ام اس از پنل ،وضعیت گزارش به نامشخص تبدیل می شود که جایگاه 1 در تصویر است ، در این مرحله هنوز وضعیت ارسال به شماره ها مشخص نیست.و در صورت بروز نشده گزارش تمام شماره های که این وضعیت را دارند هزینه آنها به صورت اتوماتیک برگشت داده می شود.

 

 

2- خطا در ارسال = به هر دلیلی که پنل نتواند متن پیامک را به مخابرات ارسال کند وضعیت آن شماره ها خطا در ارسال نشان داده می شود ، که مواردی همانند اختلال در ارسال شامل این وضعیت است و در خطوط 2000 و 3000 شماره های بلک لیست یا مسدودی شامل این مورد است.

 

 

3- نرسیده به مخابرات( لیست سیاه )=این قسمت نیز شامل شماره هایی است که از پنل ارسال شده است و به مخابرات نرسیده و طبیعتاً ارسال ناموفق محسوب می شود که در اپراتور 1000-5000-021-026 خطوطی که مسدود شده است ( توسط مالک تبلیغات آن بسته شده است ) شامل این  وضعیت می شود.

 

 

4- رسیده به مخابرات= این وضعیت نشانگر این است که شماره هایی که این وضعیت را دارند وضعیت جدید برایشان ارسال نشده است ، که بیش از 90 درصد این شماره ها رسیده به گوشی هستند و بقیه نرسیده به گوشی که شامل مورد 5 می شود.

 

 

5-نرسیده به گوشی= متن پیامک به گوشی نرسیده است که خود این می تواند دلایل مختلف داشته باشد

1- شماره شخص مورد نظر قطع شده است ، شماره دارای بدهی است و قبض پرداخت نشده است

 

2- شماره در دسترس نمی باشد ( خارج از محدوده آنتن دهی ) که بعد از بازگشت به محدوده دریافت سیگنال قطعاً اس ام اس به گوشی می رسید ، ولی باز ممکن است گزارش جدید که رسیده به گوشی است در پنل نشان ندهد و همان وضعیت نرسیده به گوشی نمایش داده شود که این مورد خیلی کم اتفاق می افتد

 

3- خاموش بودن گوشی ، اکثریت افراد ممکن است به دلیل نداشتن شارژ باطری ، یا حتی استراحت کردن گوشی خود را خاموش کنند که در این صورت نیز پیامک به آن ها نمی رسد ،که در صورت روشن کردن پیامک را دریافت خواهند کرد که زمان ماندگاری پیامک در مخابرات 24 ساعت است ، و ممکن است وضعیت برخی از شماره ها که بعد از روشن شدن پیامک را دریافت کرده اند در پنل با همان نرسیده به گوشی نمایش دهند و گزارش آپدیت نشود.

 

 

6- رسیده به گوشی = که متن پیامک به شماره مورد نظر ارسال شده است و مخاطب متن را دریافت کرده است

 

 

لازم به یاداوری است هزینه اس ام اس هایی که وضعیت  خطا در ارسال و نرسیده به مخابرات  و لیست سیاه را دارند ، تماماً به کاربر به صورت اتوماتیک برگشت داده می شود. و در حال حاضر در خطوط 1000 وضعیت های نرسیده به گوشی هم برگشت داده می شود.

گزارش ها در فاصله زمانی 10 دقیقه – نیم ساعت – یک ساعت – 6 ساعت و 12 ساعت بعد از ارسال بروز رسانی می شود و آخرین آپدیت تا 48 ساعت است که بعد از این ساعت احتمال آپدیت شدن وضعیت صفر است.

 

GD Star Rating
loading...
وضعیت های ارسال اس ام اس از مبدأ تا مقصد, 9.6 out of 10 based on 14 ratings
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,